Že se skřítku nebojíš? To teprve uvidíš! Při putování temným lesem na nás čeká spoustu strašidýlek a čarodějnic. Dýně támhle, dýně tady, vydlabané mají hlavy. Seznámíme se s Halloweenem. Tento svátek je velice známý v Americe. Lidé ho tam slaví převlékáním se za nejrůznější strašidelné kostýmy, koledují a dostávají za to sladkosti. A my se o něm dozvíme některé zajímavosti. Vyzkoušíme si společně vydlabat a vyrobit dýně z různých materiálů, seznámíme se s typickými strašidly jako čarodějnice a duchové, pavučinami, pavouky a létajícími netopýry.

Podzimní plískanice, studený vítr a první mrazíky. To je listopad! Ze stromů opadávají poslední listy a ve vzduchu je cítit první sníh. Klep klep! Kdo je tam? To zima klepe na dveře.

Logopedická prevence

 • Hrátky se slovy (logopedické obrázky), logochvilky
 • Gymnastika mluvidel, artikulační cvičení (strašidlo- BUBUBU, zaklínadlo Baby Jagy), dechové cvičení (hučení strašidel)
 • Předat krátký vzkaz
 • Poslech pohádky, chápat děj

Matematická pregramotnost

 • Rozlišování základních geometrických tvarů (kruh, čtverec, obdélník, trojúhelník) – pojmy převést také do reálu např. jaký tvar má panelák?

Čtenářská pregramotnost

 • Čtení příběhu „O malé dušičce“, následná práce s příběhem, čtení z knihy Čarodějnice Bordelína
 • Motorika, grafomotorika, kresba: podporovat tělesnou aktivitu, společenská hra Mikádo, rukodělné činnosti – motání klubíček vlny, grafomotorické prvky – ovál (pravotočivý, levotočivý), fixovat správný úchop psací potřeby
 • Sluchové vnímání: rozkládání slov na slabiky a hlásky a naopak hrou „ Na robota“ (říká jen hlásky či slabiky, děti složí slovo)

Pohybová gramotnost

 • Osvojování minitenisových dovedností pod vedením trenérů – Minitenis
 • Osvojování základních pohybových dovedností v rámci projektu „Se Sokolem do života“

Spolupráce s rodiči

 • Přinesení dýně do MŠ
 • Bu- bu stezka (dle epidemiologické situace)