Lesní skřítek Hříbeček nás zavede do své lesní říše plné barev. Fú! Studený vítr popohání mraky. Žlutá, zelená, červená, hnědá. Těch barev! V přírodě se zbarvuje a opadává listí, teplota klesá a mnozí ptáci odlétají do teplejších krajin. Už brzy nic neporoste a zvířata nebudou mít co jíst, proto si dělají zásoby na zimu. Les oplývá při příchodu podzimu hojností. Jak v přírodě tak i u nás ve školce bude podzim pořádně barevný. Říjen je kouzelný měsíc. Pojďme se vypravit právě do takových lesů a užít si podzimní procházku v záplavě zbarvených listů. Vydáme se do přírody pozorovat změny, migraci zvířat, stromy a keře, houby a lišejníky, plody, ovoce a zeleninu. Až se nám vše zabalí do podzimních barev, můžeme pozvednout společně naše draky a vypustit je vysoko do oblak.

Logopedická prevence

• Hrátky se slovy (logopedické obrázky), logochvilky
  • Gymnastika mluvidel, artikulační cvičení, dechové cvičení (vítr fouká)
  • Odpovídat na otázky samostatně a v celých větách