🍁2. Ostrov plný barev 🍂

Published by Jana Chodilová on

ZÁMĚR TEMATICKÉHO CELKU

OSTROV PLNÝ BAREV

Pokračujeme a plujeme dále! Co nás čeká na příští zastávce? Nový ostrov, který nese název Ostrov plný barev. A co se na tomto ostrově nového dozvíme a naučíme? To společnými silami zjistíme!

Seznámíme se s novým ročním obdobím – PODZIM. Dozvíme se, že podzim je jedno ze čtyř ročních období, které je přechodem mezi létem a zimou, a proto je to spíše období chladnější. Je typické svým zbarveným a opadávajícím listím, pofukujícím větrem a sklízením úrody. Jaké je vhodné nosit oblečení v tomto období? Jaké do podzimu patří měsíce a jaké barvy si představíme, když se řekne podzim? To vše se společně naučíme!

Budeme v dětech rozvíjet pozitivní vztahy k přírodě, rostlinám a zvířatům. Na podzim je možné se také vydat do lesa za hojnou úrodou….Čeho? No přeci hub. Pro toto období je sběr hub typický, proto neváhejte, a pokud maté možnost, s dětmi se určitě do lesa vypravte a pozorujte okolní přírodu. Děti nám pak mohou sdělovat své zážitky a také pojmenovat houby, které v lese viděly, jelikož se o těch nejznámějších budeme společně učit. Také mnoho zvířátek se chystá k zimnímu spánku a dělají si své zásoby na zimu. Proč tomu tak je? Nechte se překvapit!

Protože se nám venku ochlazuje, je důležité vědět, že musíme nosit teplejší oblečení. Ale stačí to k tomu, abychom byli zdraví a nic nás neskolilo? Musíme jíst také mnoho vitamínů. A odkud je získáme? No přeci v ovoci a zelenině, se kterými se na tomto ostrově setkáme a mnohé naučíme, a také doopravdy ochutnáme.

                                                                 
                                                              HURÁ ZA POZNÁNÍM
J